جستجو
Filters
Close

کوچینگ چیست ؟

کوچینگ یک فرآیند است که به شما کمک میکند از وضعیت فعلی خود به وضعیت مطلوبتان برسید و کوچ(همراه موفقیت ) شما را در مسیر موفقیت به شما کمک میکند که سریعتر به آن برسید .

اجازه دهید یک سئوال بپرسم آیا سخت کار کردن شما را به موفقیت میرساند؟

کوچینگ کسب و کار

 

 پاسخ شما بزرگواران را نمیدانم ولی به نظر من جواب آن خیر است و در اثبات آن نیز باید بگویم کافیست نگاهی به اطرافمان بیندازیم افراد سختکوش بسیاری را میبینیم که روزانه بیش از 10 ساعت و در شرایط سخت (محیط نامناسب ، ابزار نامناسب و شرایط سلامتی نامناسب) کار میکنند ولی فقط هزینه یک روز خود را درمی آورند .

 

کوچینگ کسب و کار

 

آیا میتوان نتیجه گرفت که باید به اندازه کار کنیم تا به قول برخی قدر کارمان را بدانند ؟! نظر شما چیست ؟ به نظر من بهتر است مواردی مثل کارمندی را نیز بررسی نماییم چراکه غالبا افراد جامعه ما یا کارمند دولت هستند و یا در بنگاههای بزرگ و کوچک خصوصی حقوق بگیرند . این بزرگواران به علت مشخص بودن دریافتی ماهیانه اشان میتوانند برنامه ریزی و کنترل بهتری بر روی زندگی خود داشته باشند . در زمانهای مشخص به محل کارشان میروند و در زمانهای  تعیین شده به منزل خود باز میگردند و حتی ایام تعطیل را میدانند و بر اساس آن و میزان درآمد خود برنامه سفر نیز میچینند .حالا سئوال اینجاست که ایشان به موفقیت مد نظر خود میرسند ؟ آیا میتوانند گامهای بزرگ مالی بردارند ؟ شاید برای 5 درصد کارمندان که حقوقهای بسیار بالایی میگیرند پاسخ بله باشد  ولی مابقی چه ؟

به احتمال زیاد اگر جزء افراد باتجربه در کسب و کار و حضور در بازار باشید پاسخ شما به سئوال اصلی این است که باید  اصولی و منطقی تلاش کنیم .

با یک نگاه و یکبار خواندن به آن میگوییم بله این پاسخ درست است ولی من از شما میپرسم این اصول و منطق چیست ؟ آیا میتوان مانند قوانین فیزیک یک فرمول برای آن پیدا کرد تا افراد در هر شغل ،مهارت و جنسیت آن را بکار گیرند و به موفقیت دلخواه خود برسند؟

لطفا به این سئوال پاسخ دهید و هر کسی که پاسخ بدهد یک جلسه رایگان کوچینگ کسب و کار هدیه میگیرد .

نظر خود را بیان کنید
آرشیو بلاگ
عضویت در خبرنامه