جستجو
Filters
Close

چرا مسئولیت پذیری باعث پیشرفت میشود ؟

در مقاله قبلی گفتیم که مسئولیت پذیری اولین گام در مسیر موفقیت است و بعد از آن نیز منظور از مسئولیت پذیری را بیان نمودیم اما علت اینکه مسئولیت پذیری اولین گام است چیست ؟

در ابتدا باید تعریفی از مسولیت پذیری داشته باشیم . 

مسئولیت پذیری یعنی پذیرش تصمیم ها و عملکردهای قبلی خودمان یعنی تسلیم می شویم در برابر حقیقتی که خودمان انتخاب کردیم و بهتر بگوییم یعنی اینکه میتوانستیم انتخاب های دیگری داشته باشیم و این یعنی آزادی عمل در انتخابهایمان .

به عبارت دیگر ما مختار هستیم که کداممسیر را در زنگیمان انتخاب کنیم و بدانیم تسلیم شدن همیشه بد و ناپسند نیست بلکه آغاز حرکت جدید به سوی انتخابی درست تر می شود .

البته می پذیریم که تا به الان هر تصمیمی که گرفتیم با توجه به دانسته ها و مهارت های فعلی ما است و ممکن هم هست در این شرایط بهترین باشد اما اگر نتیجه درست نگرفتیم باید به دنبال ارتقاء دانش و مهارت باشیم تا نتایج بهتری بدست بیاوریم. و در واقع ذهن ناخود آگاه خود را به سوی پیشرفت سوق میدهیم .

بنابراین به جرات میتوان گفت که برای موفقیت اول باید به مغز ناخودآگاه خود فرمان تغییر را بدهیم و اگر این فرمان را به او ندهیم او به ما فرمانروایی میکند و در این حالت بدانید که در بیشتر مواقع دانش و منش این فرمانروا براساس اصول موفقیت و خوشبختی نیست  بلکه بر اساس آموخته های سنتی و ذهنیت اطرافیانمان است که خوب اگر اطرافیان شما همه افراد موفقی هستند به شما تبریک میگویم چون فرمانروای ذهن شما مناسب است .

ولی اگر غیر از این است برای موفق شدن باید شما فرمانروا باشید و این مسئله امکانپذیر نیست مگر با ارتقاء ذهنیت و مهارت شما.

اما برای ارتقاء این مهارت و ذهنیت چه کاری باید انجام دهیم ؟

حضرت علی (ع( میفرمایند که اگر دوست داری شبیه کسی شوی همانند او رفتار کن زیرا کسی راندیدم شبیه شخصی رفتار کند و همانند او نشود . و الان بعد قرنها دانشمندان حوزه موفقیت با تحقیق و تجربه میکویند که برای موفق شدن بهتر است در مورد رفتار شخصیتی و کاری افراد موفق تحقیق نمایید و در مراحل ابتدایی کارهای آنها را تقلید و تکرار کنید و شک نکید اگر این تکرار با تمرکز و توجه باشد ایده های جدیدی به ذهنتان میرسد و یقین بدانید که 

" خداوند به تمام انسانهای مغزمعجزه گری عطا نموده است " سخنی از استاد محمد مهدی منافی موسس و مدیرعامل شرکت الکترو کویر یزد .

 حال چطور با ایشان هم صحبت شویم یا در مودشان چطور تحقیق کنیم و یا اینکه روش کار آنها را چطور باید بفهمیم ؟ 

خوب البته باید گفت که هم کلام شدن با افراد موفق بسیار سخت است چون آنها همواره در حال انجام کارهای مهم و پیش رونده هستند و از طرفی افراد زیادی به آنها مراجعه میکنند که این امر باعث میشود نتوانیم به راحتی با ایشان بطور مستقیم صحبت کنیم اما نگران نباشید امروزه با گسترش فضای مجازی به راحتی میتوانید به وب سایت آنها مراجعه کنید و اگر آنها نیز در حوزه کاری شما هستند از مطالب آنها در پیشرفت کار خود استفاده نمایید و یا اینکه در کارگاههای آموزشی مجموعه اشان شرکت نمایید و بدانید که 90 درصد افراد موفق آموزهای رایگان زیادی با شما به اشتراک میگذارند پس برای شروع از همان آموزه های رایگان استفاده نمایید و منتظر معجزه های بعدی در زندگیتان باشید .

دوستان و هم وطنان عزیز و گرامی بیایید بیندیشیم ، بیا موزیم و بکار بگیریم برای ساختن ایرانی آباد و ثروتمند .

 

نظر خود را بیان کنید
آرشیو بلاگ
عضویت در خبرنامه