جستجو
Filters
Close

اولین قدم در مسیر موفقیت چیست ؟

در مقاله قبل به این نتیجه رسیدیم که باید برای موفق شدن در کسب و کارمان باید بر اساس اطول و منطقی سخت تلاش کنیم تا به جایگاه مطلوب خود برسیم اما این منطق و اصولی که از آن حرف میزنیم چیست ؟

بیایید از کنابهای موفقیت و از سخنان افرادی که آموزش موفقیت در ایران و جهان می دهند شروع کنیم .اگر حداقل یکبار یک کلیپ کوتاه انگیزشی نگاه کرده باشیم جملات زیر را حتما شنیده ایم:

  1.  در رفتارهایتان تغییر ایجاد کنید 
  2. سپاسگزار باشید 
  3. دیگران را ببخشید

 حالا میخوام یک سئوال بپرسم .

چند نفر از شما این راهکارها را در زندگی خود بصورت جدی بکار برده اید ؟ واقعیت این است که طبق آمار جهانی 5 نفر از هر 100 نفر دوران بازنشستگی خوبی از لحاط مالی دارند یعنی در بهترین شرایط 5 درصد از افرادی که بطور جدی در زمینه موفقیت مطالعه میکنند از دانسته های خود استفاده مینمایند.

اما چرا ؟ تا به حال به این موضوع فکر کردید که چرا نمیتوانید این موارد ساده را در زندگی بکاربرید ؟ از شما میخواهم قبل از اینکه ادامه این مقاله را بخوانید به مدت 5 دقیقه به این موضوع فکر کنید.

 

مطالعات و تحقیقات نشان داده که عوامل زیادی در عمل نکردن به آموخته ها دخالت دارد اما بنظر بیشتر محققین و منتورهای موفقیت اولین و مهمترین موضوع افکار منفی و نپذیرفتن مسئولیت است.

    شاید الان با خود بگویید که "من آدم مسئولیت پذیری هستم پس چرا همچنان مشکل دارم "   

پاسخ این است که منظور از مسئولیت فقط به سرانجام رساندن کارهایی که به شما سپرده شده ، نیست در فرآیند کوچینگ منظور از مسئولیت پذیری یعنی پذیرفتن مسئولیت تمام شکستها و موفقیتهای خودتان با وجود تمام شرایط خوب و بد خانواده و جامعه ای که درآن زندگی میکنید .

میدانم در همین حالا که این مطلب را خواندید بلافاصله با خود میگویید که نویسنده عجب خوش خیال است مگر میتوان آنها را نادیده گرفت کگر میتوان رکود اقتصادی ، نداشتن پول برای سرمایه گذاری و .... نادیده گرفت ؟!!!

بله میتوانیم 

 

کافیست کمی تحقیق کنید و نمونه هایی را بیابید آقای بابک بختیاری خالق آیس پک نه پدر پولداری داشت و نه در یک کشور پیشرفته زندگی میکرد و امروز که در 26 دی ماه سال 97 این مطلب را مینویسم دقیقا به خاطر دارم که وقتی اولین بستی فروشی آیس پک را در دهه 70 دیدم از دوست همراه خودم پرسیدم این مغازه بستنی فروشیست یا فروشگاه مبل و دکوراسیون منزل ؟!و اگر هم میخواهید بگویید که در دهه 70 شرایط اقتصادی همانند الان نبود (بهانه هایی که همیشه در آستینمان است ) نمونه دیگری را معرفی میکنم علیرضا بیرانوند در همین شرایط چند سال گذشته و در فقر و سختی بسیار موفق شد اگر کسی هم بخواهد بهانه بیاورد میگوید خوب او قبل از گران شدن دلار موفق شد !!!!

دوستان عزیزمن بدانید که همیشه مغز ما یک بهانه را یادآوری میکند تا ما را از شرایط سخت برهاند غافل از اینکه این بهانه ها منجر به یک زندگی فرسایشی و زجرآور میشود.

ذهن ما از کودکی طوری تربیت شده که ما شرطی شدیم و هر کاری که اطرافیان بخواهند انجام میدهیمانتخاب رشته ،در دبیرستان و دانشگاه ، معضلات هنگام ازدواج و حتی اگر بخواهیم یک آموزشی ببینیم که ممکن است کمی برایمان هزینه داشته باشد در ابتدا عزیزانمان مانع میشود و با حرفهایی مانند اینکه "الان بیکاری و میخواهی تنها داراییت یعنی گوشی خود را بفروشی که چیزی یاد بگیری ؟شاید بدردت نخورد و تو تنها چیزی که داری از دست داده ای!!!" و مثالهایی از این نوع .به این ترتیب ما ظرف ذهن خودمان را از عقاید دیگران پر کرده ایم نه آن چیزی که میخواهیم و علاقه داریم و به عبارت ساده تر ما یادگرفتیم مه موفق نشویم و این بسیار سخت تر است از موفقیت .

بعنوان فردی که فرآیند کوچینگ را تجربه کرده به شما توصیه ای میکنم که قبل از اینکه بخواهید وارد مسیر موفقیت شوید اول بپذیرید که باید تغییر کنید و قبول کنید که مسئولیت کل زندگیتان با شماست در آن زمان من و همکارانم میتوانیم به شما کمک کنند

 

نظر خود را بیان کنید
آرشیو بلاگ
عضویت در خبرنامه